Filonuzdaki Araçların Bakımını En İyi Şekilde Nasıl Yönetirsiniz?

Filonuzdaki Araçların Bakımını En İyi Şekilde Nasıl Yönetirsiniz?

Filo yöntemi, şirketlerin bünyesinde yer alan araçların bakımı, güvenliği ve yakıt tüketimleri gibi farklı süreçleri kapsamaktadır. Bu durumda filoda yer alan araçların sayısı fark etmeksizin şirketlerin aldıkları sorumluluk artar. Bahsedilen sorumluluklar ile ilgilenmek, şirketler için hem zaman kaybına hem de ciddi bir bütçeye mal olabilmektedir. Bu anlamda şirket filosu için araç satın almak yerine filo kiralama çok daha ideal bir seçim olacaktır. Filo kiralama Ankara firmasının satış sonrası desteklerini kapsayan servis hizmeti, araçların zorunlu bakımlarını kapsar ve bu filo yöntemini ciddi oranda kolaylaştırır. Ancak filo yöneticisinin süreci çok detaylı bir şekilde incelemesi ve yönetmesi şarttır. Filo yöneticisi, servis sürecini takip etmek ve araç kalitesini en yüksek seviyede tutmak gibi bazı aşamalardan sorumludur.

Filo yönetiminin en iyi şekilde gerçekleştirilmesi için filo sürücülerinin eğitimi ve finansal hedeflerin yakalanmasına yönelik çalışmalar da yürütülmelidir. Bu konu ile ilgili hiçbir noktanın atlanmaması gerekir. Peki, şirketinizin araç filosunu yönetirken dikkat etmeniz gereken diğer noktalar nelerdir?

Filo Kiralama Şirketiniz ile Sürekli İletişim Halinde Olun!

Filo kiralama şirketlerin ihtiyaç duyduğu araçları temin etmelerinin en ekonomik ve güvenli yoludur. Bunun için pek çok şirket, araç satın almak yerine ticari araç kiralama ve ekonomik sınıf araç kiralama hizmetinden yararlanmaktadır. Ancak bu hizmetten yararlanarak kiralanan araçların yönetimi için mutlaka araç kiralama firması ile iletişim halinde kalınmalıdır. Çünkü yaşadığınız herhangi bir sorunda karşınızda bir muhatap bulabileceğinizden emin olmalısınız. Örneğin: filonuzdaki bir araç servisteyse ve bu süreçte aksaklık yaşanıyorsa, araç kiralama firmanız ile iletişime geçerek süreç hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Sektörünüze Uygun Araçlar Seçin!

Filo kiralama Ankara işlemlerinde işinizin kimliği oldukça önemlidir. Çünkü kullanıma uygun araçlar, arıza ya da bakım maliyetlerinin minimuma indirilmesini sağlar. Bu anlamda kullanım amacınıza göre 4x4 araç kiralama ya da ticari araç kiralama seçeneklerini inceleyebilirsiniz. Ayrıca yük taşımacılığı ön plana çıkan bir şirketiniz varsa filonuzdaki araçlar daha çabuk yıpranır ve ekstra bakım gerektirebilirler. Bu nedenle araç sınıfına karar verirken filo kiralama şirketinizi araç kullanım sıklığınız konusunda bilgilendirmelisiniz. Böylece filo yönetimini daha kolay yapabilirsiniz.

Tüm bunların yanında eğer araç filonuz kiralık değilse araçlar ile ilgili tüm sorumluluğun sizde olduğunu unutmamalı, filonuzu oluştururken filo kiralama seçeneğini de mutlaka göz önünde bulundurmalısınız.