Filo Kiralama Hakkında Doğru Bilinen Yanlışlar

Filo Kiralama Hakkında Doğru Bilinen Yanlışlar

Filo kiralama; şirketlerin araç ihtiyaçlarının belli bir süre ve hizmet kapsamında araç kiralama firmaları tarafından karşılanmasıdır. Bu hizmetin en önemli avantajı; bakım maliyetleri, hasar yönetimi ve amortisman gibi durumların araç kiralama şirketine ait olmasıdır. Bu sayede hem maliyetten hem de zamandan tasarruf etmek mümkün hale gelmektedir. Ancak filo kiralama hizmeti ile ilgili bazı ön yargılar mevcuttur. Özellikle henüz bu hizmetten yararlanmamış olan kişiler arasında yaygın bu ön yargıların birçoğu yanlıştır ve yetersiz bilgiden kaynaklanmaktadır. Peki, filo kiralama ile ilgili doğru bilinen yanlışlar hangileridir?

Filo Kiralama Sırasında İhtiyaç Dışı Hizmetleri Almak Zorunludur

Günümüzde en uygun fiyatlı araç kiralama seçeneklerinden birisi filo kiralamadır. Ancak bazı kişiler, ihtiyaçları olmayan hizmetleri de almak zorunda kalacakları düşüncesiyle araç kiralamaktan kaçınırlar. Oysa aksine, filo kiralama Ankara hizmeti sırasında öncelikli olarak müşterinin ihtiyaçları göz önünde bulundurulmaktadır. Bu anlamda araç kiralama sözleşmesi ihtiyaçlar doğrultusunda hazırlanır ve müşterinin onayına sunulur. Sonuç olarak ihtiyacınız olmayan herhangi bir hizmeti almak zorunda kalmazsınız. Ayrıca size iletilen sözleşmeye itiraz edebilir ve düzenlenmesini isteyebilirsiniz.

Sadece Belli Modellerdeki Araçlar Kiralanabilir

Uzun dönem araç kiralama ile ilgili doğru bilinen yanlışlardan birisi de sadece belirli modellerin tercih edilebileceğidir. Ancak bu bilgi de diğerleri gibi yanlıştır. Çünkü araç modelleri içerisinden dilediğinizi ihtiyacınız olan sayıda ve sürede kiralayabilirsiniz. Yine buna ek olarak filonuzu güncelleyebilir, ihtiyacınıza göre ticari araç kiralama4x4 araç kiralama ve ekonomik sınıf araç kiralama hizmetinden yararlanabilirsiniz.

Sonuçta araç kiralama sırasında şirket sahiplerinin zaman zaman farklı ihtiyaçlarının olabileceği göz ardı edilmez. Böylece ihtiyaçlara cevap verebilecek tüm araç modellerinden yararlanılabilir.

Kısa Dönem Araç Kiralamaya Göre Maliyetlidir

Filo kiralama hizmeti bu düşüncenin aksine oldukça ekonomik bir hizmettir. Çünkü yıl boyunca yakıt harici araç giderlerini sabitleme ve ne kadar harcama yapılacağını görmeye yardımcı olur. Yine trafik sigortası, kasko, muayene, bandrol ve vergi gibi işlemler araç kiralama şirketlerinin sorumluluğundadır. Böylece araç ihtiyaçları öz kaynak kullanılmadan sağlanmış olur. Sonuç olarak uzun dönem araç kiralama zannedildiği gibi maliyetli değil, aksine tasarruf etmeyi sağlayan bir hizmettir.