Uzun Dönem Araç Kiralama Hizmeti

Uzun Dönem Araç Kiralama Hizmeti

Ülkemizde araç kiralama hizmeti, özellikle son beş yılda büyük bir ivme kazanmıştır. Böylece pek çok araç kiralama şirketi hizmet sunmaya başlamış ve buna paralel olarak hizmet çeşitliliği artmıştır. Yaşanan bu gelişmeler sonucunda ortaya çıkan hizmetler arasında kısa dönem araç kiralama ve şirketlere özel olarak sunulan uzun dönem araç kiralama hizmeti de yer almaktadır. Uzun dönem araç kiralama, aynı zamanda filo kiralama olarak da bilinmektedir. Genellikle şirketlerin çalışanları için yıllık sözleşmeler ile aldıkları uzun dönem kiralama hizmeti, araç satın alma yerine tercih edilen oldukça avantajlı bir hizmettir.

Uzun Dönem Araç Kiralama Hizmetinin Şirketler İçin Artıları Nelerdir?

Günümüzde araç satın alma prosedürü, kişiler için olduğu kadar şirketler için de oldukça yorucu ve masraflıdır. Bu nedenle hem maddi anlamda hem de zamandan kazanç sağlamak için filo kiralama hizmetinden yararlanılmaktadır. Çünkü araçların vergilerinin ödenmesi ve periyodik bakımlarının takip edilmesi gibi işlemler zaman kaybına neden olmaktadır. Ayrıca iş yoğunluğunun arasında araç vergileri ya da bakımlarının tarihi unutabilir. Filo kiralama Ankara hizmetinden yararlanan şirketler ise bunları düşünmek zorunda kalmaz ve araçlar ile ilgili tüm detaylar araç kiralama firmaları tarafından gerçekleştirilir.

Özellikle büyük ölçekli şirketler, belli periyotlarda amaçlarına ve ihtiyaçlarına uygun farklı modelde araca ihtiyaç duymaktadır. Bu durumda sıfır araç satın almak yerine ticari araç kiralama ya da ekonomik sınıf araç kiralama hizmetinden faydalanabilmektedirler. Böylece ihtiyaç duydukları araca ekonomik ve aynı zamanda hızlı bir şekilde ulaşma imkânı bulurlar.

Bunların yanı sıra herhangi bir kaza durumunda ya da aracın herhangi bir nedenden dolayı uzun süre kullanılmaması sonucunda şirketler araçsız kalabilir. Bu da ulaşım ihtiyaçlarında aksaklıklara neden olabilir. Uzun dönem araç kiralama hizmetinde ise şirketlerin mağdur olmaması esas alındığı için ikame araç temininde bulunabilmektedir.

Uzun Dönem Araç Kiralama Fiyatları Neye Göre Belirlenir?

Araç kiralama hizmeti için ödenen ücretin belirlenmesinde etkili pek çok faktör bulunmaktadır. Bu faktörler arasında; araçların markası, modeli, kilometresi ve yakıt tüketim şekli yer almaktadır. Yine bunların yanı sıra fiyatlara kasko, trafik sigortası ve KDV gibi ücretler yansıtılmaktadır.

Siz de şirketiniz için uygun fiyatlı araç kiralama hizmeti almak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilir, ticari araç kiralama ve 4X4 araç kiralama hizmetlerimizden yararlanabilirs