Filo Kiralama

Filo Kiralama Nedir? Avantajları Nelerdir?

Günümüzde piyasada var olan küçük ya da büyük ölçekli tüm firmaların binek araca ihtiyacı bulunmaktadır. Ancak bu firmaların bazılarının çok fazla araca ihtiyacı olduğu göz önünde bulundurulursa, araç satın almanın firmaları ekonomik olarak ne kadar zorlayacağı da tahmin edilebilir. Bu anlamda firmaların satış, pazarlama ve lojistik gibi fonksiyonları nedeniyle ihtiyaç duydukları bu araçları temin etmeleri için en ideal çözüm filo kiralama olarak karşımıza çıkmaktadır.

Filo kiralama, 12 aydan 48 aya kadar faydalanılabilecek uygun fiyatlı araç kiralama yöntemidir. Genel olarak şirketler için sunulan bu faydalı hizmetin sağladığı pek çok avantaj söz konusudur. Peki, filo kiralamanın şirketler için sunduğu avantajlar nelerdir?

Filo Kiralama Hizmetinin Avantajları

Bir araç satın almaya karar verdiğinizde toplu nakit çıkışı yapmanız gerekir. Ayrıca ihtiyacınız olan nakdi temin etmek için kredi kullanmanız da gerekebilir. Ancak masraflarınız bunlarla da bitmez. Satın aldığınız aracın vergi, sigorta, bakım, onarım ve lastik değişimi gibi maliyetleri de ek masraflar olarak karşınıza çıkacaktır. Yine aracınızı satmak istediğinizde ikinci el satış değerinin belirsizliği de sizin için bir risk unsurudur. Filo kiralama Ankara hizmetinden yararlanmanız durumunda, tüm bu bahsedilenler ile ilgili pek çok avantaj elde edersiniz. İşte o avantajlar…

Kasko, Sigorta ve Motorlu Taşıtlar Vergisi Ödemeleri

Şirketiniz için ihtiyacınız olan araçları satın almak yerine uygun fiyatlı araç kiralama hizmetinden yararlanmanızın en önemli avantajlarından birisi; araçların kasko, trafik sigortası ve Motorlu Taşıtlar Vergisi gibi ödemelerinden sorumlu olmamanızdır. Çünkü tüm bu ödemeler, filo kiralama şirketleri tarafından gerçekleştirilir. Size düşen ise sadece aracınızın aylık kira ödemesini yapmaktır.

KDV Avantajı ve Zaman Yönetimi

Filo kiralama hizmetinin en önemli avantajlarından birisi de KDV avantajı sağlamasıdır. Çünkü araç satın alma sırasında KDV bir maliyet unsuru olarak karşımıza çıkar ve KDV indiriminde de kullanılamaz. Araç kiralama durumunda ise faturadaki KDV’nin tamamı indirilecek KDV olarak kullanılabilmektedir. Ayrıca filo kiralama sayesinde filonuzu yönetmek zorunda kalmaz, tüm zamanınızı işiniz için kullanabilirsiniz. Siz de araç kiralamanın avantajlarından yararlanmak istiyorsanız; ticari araç kiralama4X4 araç kiralama ve ekonomik sınıf araç kiralama ihtiyaçlarınız için bizimle iletişime geçebilir, şirketlere özel uzun dönem araç kiralama hizmetimizden faydalanabilirsiniz.