4x4 Araç Kiralama Fiyatları

4x4 Araç Kiralama Fiyatları 

4X4 araçlar, kullanıcılarına pek çok yönden avantaj sağlamaktadır. 4WD (Four Wheel Drive) olarak da bilinen bu araçların en önemli artısı yol ile temaslarının diğer araç tiplerine göre daha fazla olmasıdır. Bu da kullanıcıların araçlarından yüksek performans elde etmelerini sağlamaktadır. Ancak arazi aracı da denilen bu araçların tek avantajı yol tutuşu değildir. Çünkü araçlardaki 4x4 sistemi daimi olarak kullanılabildiği gibi aynı zamanda gerektiği zaman otomatik versiyona da geçilebilmektedir. Bu da yol koşullarına göre sistemin devreye sokulmasını ve daha yüksek verim elde edilmesini sağlamaktadır. Yine yol şartlarının iyileştiği durumlarda bu sistem devre dışı bırakılarak yakıttan tasarruf edilebilmektedir. Ancak kişi ve kurumlar için 4x4 araç satın almak çoğu zaman oldukça masraflı bir durumdur. Bu durumda en ideal olanı ise 4x4 araç kiralama olarak karşımıza çıkmaktadır. Peki, sunulan bu avantajlı hizmetin fiyatları neye göre belirlenir?

4X4 Araç Kiralama Fiyatları Neye Göre Belirlenir?

4x4 araç kiralama, rent a car firmaları tarafından sunulan en cazip hizmetlerde birisidir. Kaliteli, konforlu ve güvenilir bir araç kullanmak isteyenlerin tercih ettiği arazi aracı kiralama hizmeti aynı zamanda ekonomik bir seçimdir. Maddi açıdan araç alım-satım masrafları, toplu harcamalar ve vergi ödemeleri göz önünde bulundurulacak olursa ihtiyaç duyulan 4x4 aracı satın almak yerine kiralamanın daha uygun olduğu görülmektedir. Peki,4x4 araç kiralama fiyatları neye göre belirlenir?

Kiralama Süresi

Çift kabin araç kiralama fiyatlarını etkileyen en önemli faktörlerden birisi aracın ne kadar süreyle kiralanacağıdır. Araç kiralama hizmetleri firmadan firmaya değişiklik gösterse de, genellikle kiralama hizmeti 1 ay ile 1 yıl gibi süreleri kapsamaktadır. Bu doğrultuda kiralama süresi arttıkça uygun fiyata araç kiralama da mümkün hale gelmektedir.

Ek Ücretli Hizmetler

Bunların yanı sıra pick-up kiralama hizmeti sırasında müşterilerin talepleri de fiyatlarda değişikliğe neden olabilir. Ek ücretli hizmetlerden yararlanmak isteyenler için fiyatlar biraz daha yükselmektedir. Yine aracın bakımlarının yapılması, kaza durumunda onarılması ve ferdi kaza sigortası gibi faktörler de fiyatlar üzerinde etkili olmaktadır. 

Araç Marka ve Modeli

Araç kiralama fiyatlarını etkileyen bir diğer faktör ise aracın markasıdır. Önde gelen markalar tarafından sunulan tam donanımlı 4x4 araçlar fiyatlara etki etmektedir. Bunların yanı sıra 4x4 araç kiralama fiyatları ile ilgili detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilir, ihtiyaçlarınıza uygun bir arazi aracı kiralayabilirsiniz.