4x4 Araç Kiralama İçin Neler Gerekli

4x4 Araç Kiralama İçin Neler Gereklidir?

Bir 4x4 araç satın almaya karar verdiğinizde toplu nakit çıkışı yapmanız gerekmektedir. Bu durumda eğer belli bir birikiminiz yoksa gerekli nakdi sağlayabilmeniz için kredi çekmeniz gerekmektedir. Ancak araç satın alırken yapacağınız masraflar bunlar ile sınırlı değildir. Çünkü satın aldığınız 4x4 aracın sigorta, vergi, bakım, lastik değişimi ve onarım gibi ek masraflarını da yine sizin karşılamanız gerekir. Ayrıca aracınızın ikinci el satış değerinin belirsizliği de sizin bir risk unsurudur. Oysa satın almak yerine 4x4 araç kiralamapek çok açıdan daha avantajlıdır. Kiralama yapmanız halinde toplam maliyet sadece aracınızın aylık kiraları kadar olacaktır. Üstelik aracınızın ikinci el değerinin belirsizliği riskinde de korunmuş olursanız.

4x4 araç kiralamanın hem bireyler hem de kurumlar için avantajlı bir hizmet olduğu oldukça açıktır. Peki, arazi aracı kiralama nasıl yapılır? Kiralama hizmetinden yararlanmak için neler gerekmektedir?

4x4 Araç Kiralama İçin Gerekli Evraklar

İhtiyacınız olan arazi aracını günlük, haftalık, aylık ya da yıllık olarak kiralayabilirsiniz. Gerek ticari gerekse de turistik amaçlı olarak araç kiralamak isteyebilirsiniz. Ancak araç kiralama işlemleri sırasında nelerin gerektiği konusunda fikriniz yoksa yazımızı okumaya devam edebilirsiniz. 

4x4 araç kiralama için firmaların istediği belgeler standart haline gelmiş durumdadır. Bu standartlaşma, hem müşterilerin hem de firmaların işini kolaylaştırmaktadır. Araç kiralama sırasında yanınızda bulundurmanız gereken en önemli belge ehliyetinizdir. Ancak unutmamalısınız ki, ehliyetinizin minimum1 yıllık B sınıfı şartı bulunmaktadır. Ayrıca bu süre lüks ve arazi aracı kiralama sırasında firmaya göre değişiklik gösterebiliyor.

Bunların yanı sıra kiralama yaparken kimliğinizi de yanınızda bulundurmalısınız. Çünkü bazı firmalar ehliyetin yanında kimliğin de ibra edilmesini istemektedir. Hatta bahsedilen belgelere ek olarak son dönemlere ait adınıza kayıtlı bir fatura ya da ikametgâh da talep edilebilir.

4x4 Araç Kiralama İçin Yaş Şartı

4x4 araç kiralamak için en önemli şartlardan birisi de yaşınızdır. Genelde ekonomik sınıfa giren araçlarda için kiralama yaşı 19-21 arasıyken, orta sınıf bir araç kiralamak istediğinizde 21-25 arasıdır. Ancak üst sınıf ya da lüks bir araç kiralamak isterseniz bu durumda yaşınızın 21-27 yaş sınırını karşılamanız gerekmektedir. Ancak bahsedilen bu durumlar firmaya göre de değişiklik gösterebilir. Siz de çift kabin araç kiralama ile ilgili daha detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.