Filonuz İçin Hafif Ticari Araç Seçimi

Filonuz İçin Hafif Ticari Araç Seçimi

İşletmelerin filo kiralama hizmeti sırasında en çok tercih ettikleri araç kiralama çözümlerinden birisi ticari araç kiralama olarak karşımıza çıkmaktadır. Geniş ve fonksiyonel yapıları ile pek çok sektörün ihtiyaçlarına cevap veren ticari araçların çeşitliliği ise oldukça fazladır. Popülaritesi günden güne artan bu araçların çeşitliliğinin çok olması, şirketlerin uzun dönem araç kiralama sürecinde karar vermeleri adına zorluk çekmelerine neden olabilmektedir. Bu nedenle ticari araçlar ile ilgili bilgi sahibi olmak, karar verme noktasında oldukça önemlidir.

Ticari araç, ağırlıklı olarak yük taşıma gücü ve kapasitesine sahip olan araçların oluşturduğu araç kategorisidir. Yine binek araçlardan farklı olarak kişisel amaç için kullanılmazlar. Orta ve küçük ölçekli şirketler ise daha çok hafif ticari araçlardan faydalanırlar. Peki, işletmeler hafif ticari araç seçerken nelere dikkat etmelidir?

Filo Kiralama Sırasında İhtiyaca Uygun Hafif Ticari Araç Nasıl Belirlenir?

Filo kiralama ile iş yaşamınızda hafif ticari araçlara yer vermeden önce gerçekten bu tip bir araca ihtiyacınız olup olmadığına karar vermelisiniz. Çünkü hafif ticari araç istemek ile ihtiyaç duymak arasında ciddi bir fark vardır. Bu anlamda aracı ne sıklıkla kullanacağınız ve boyutlarının sizin için yeterli olup olmayacağı gibi durumları göz önünde bulundurmalısınız. Yine filo kiralama Ankara hizmeti alırken aracın genişliğinin her zaman kapasite anlamına gelmediğini unutmamalısınız. Eğer çok ağır yükler taşımayacaksanız enine geniş ve diz aralığı fazla modelleri tercih edebilirsiniz.

4x4 araç kiralama ve ekonomik sınıf araç kiralama seçeneği yanında şirketlere sunulan araç kiralama çözümlerinden birisi olan ticari araç kiralama sırasında küçük boy hafif ticari araçlar tercih edilebilir. Özellikle küçük ölçekli bir şirket sahibiyseniz yakıt tüketimi açısından avantaj elde etmek için bu araçları tercih edebilirsiniz. Yine iş rutini yoğun geçen bir işletmeniz varsa orta boy hafif ticari araç kiralayabilirsiniz. Bu araçlar, geniş gövdelerinin yanı sıra ağır yüklerin altından kalkmaları ile de dikkat çekerler. Son olarak tercih edebileceğiniz ticari araçlar arasında büyük boy hafif ticari araçlar da bulunmaktadır. Orta boy hafif ticari araçlardan hem fiyat hem de performans anlamında daha yüksek bu ticari araçlar,sahip oldukları lüks özellikleriyle ön plana çıkmaktadır. Siz de filo kiralama sırasında hangi ticari aracı tercih edeceğiniz konusunda kararsızsanız hafif ticari araçlar ve özelliklerine mutlaka göz atmalısınız.